602 631 329

Kredyty Hipoteczne Kredyty Konsolidacyjne Kredyty Refinansowe Kredyty Inwestycyjne Kredyty Na Start Kredyty Gotówkowe Kredyty Samochodowe Leasingi DOTACJE I POŻYCZKI Z UE

Warto wiedzieć

Nowe mieszkanie w cenie domu

Cena nowego mieszkania jest często podobna do ceny zakupu gruntu i budowy domu jednorodzinnego. Średnie koszty eksploatacji mogą również być podobne. Dlatego coraz więcej inwestorów zastanawia się, czy lepiej zainwestować w lokum na osiedlu, czy w podobnej cenie – dom z ogrodem. Podpowiadamy, kiedy warto kupić mieszkanie, a kiedy dom i jakie koszty dodatkowe należy uwzględnić.

Więcej »
W przyszłym roku kredyt zdrożeje

W związku z pracami nad podatkiem bankowym już 7 instytucji zdecydowało o podwyżce marż kredytowych. Efekt? Już niedługo za kredyt przyjdzie zapłacić więcej. Póki co rata długu zaciągniętego na zakup 2-pokojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 926 zł – wynika z szacunków Lion’s Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

Więcej »
Wynajem nieruchomości - Od czego zależy: ile zarobimy na wynajmie nieruchomości?

Ile możemy zarobić na wynajmie zależy od kilku czynników np. lokalizacji nieruchomości, naszej strategii inwestowania czy kupujemy na rynku wtórnym czy pierwotnym, bieżących kosztów utrzymania nieruchomości, przyjętych ram czasowych, sposobu liczenia rentowości, czy wreszcie sposobu opodatkowania przychodów z najmu, który może zwiększyć lub pomniejszyć realną rentowność nawet o kilka punktów procentowych. Myślę, że nie będę daleko od prawdy mówiąc, że każdy inwestor liczy swój czysty zarobek z najmu w trochę inny sposób. W tym przypadku dla uproszczenia, jako stopę zwrotu przyjmiemy roczny przychód z najmu brutto podzielony przez cenę zakupu nieruchomości – mówi Robert Kuliga ze Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem Mieszkanicznik.

Więcej »
Mieszkanie dla Młodych: Zmiany pobudzą rynek?

Lada dzień w życie wchodzą przepisy na nowo regulujące pomoc państwa w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Czy zmiany w ustawie pobudzą rynek mieszkaniowy? Pytamy o to specjalistów ds. finansowania nieruchomości.Rządowe dopłaty będą mogli liczyć teraz także mieszkańcy małych miejscowości, w których dziś próżno szukać nowych inwestycji mieszkaniowych.

Więcej »
Ekologiczna dopłata na dom. Kto może ją dostać?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiedział uruchomienie dopłat termomodernizacyjnych dla właścicieli domów. To oznacza, że wielu Polaków będzie mogło skorzystać z pomocy w ociepleniu budynku jednorodzinnego jeszcze w tym roku.

Więcej »
Znika obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę domu

Mieszkańcy osiedli domów jednorodzinnych po zniesieniu obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę nadal będą mieli wpływ na powstające w ich sąsiedztwie budynki. Muszą jednak zacząć zwracać większą uwagę na miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy.

Więcej »
Frankowscu NIE PANIKUJ!!!

Masz kredyt we frankach i boisz się o swoją przyszłość? Próbujesz znaleźć szybkie rozwiązanie, które mogłyby pomóc uwolnić się od finansowego zobowiązania? Doradcy finansowi podpowiadają: panika to dziś najgorszy doradca, a do kredytu trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Więcej »
Zezwolenie na budowę domu już nie będzie potrzebne

Polaków czeka wiele zmian w zakresie prawa budowlanego. Resort transportu, budownictwa i gospodarki morskiej skierował do Rady Ministrów projekt założeń zmiany ustawy Prawo budowlane.

Po zmianach ma być łatwo, szybko i wygodnie. Jak mówił wcześniej PAP wiceminister budownictwa Janusz Żbik, projekt zniesie wymóg uzyskania pozwolenia na budowę domu jednorodzin­ne­go w większości przypadków.

Więcej »
Rząd przyjmuje założenia programu MdM

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa przy zakupie pierwszego mieszkania dla ludzi poniżej 35roku – tzw. Program „Mieszkanie dla Młodych”.

Czego możemy się spodziewać po nowym programie? Czy zastąpi „Rodzinę na Swoim” - program, z którego od 2007 roku skorzystało łącznie 175 tysięcy rodzin udzielając kredytów na łączną sumę ponad 31 mld złotych?

Więcej »
Deweloperski standard

Oferty mieszkań na sprzedaż powinny zawierać informacje o standardzie. W wielu z nich spotkasz hasło \\\\\\\"stan deweloperski\\\\\\\". Co to właściwie oznacza? Czy istnieją jakieś normy, które to określają? Czy deweloper ma to kompletną dowolność?

Więcej »
Hipoteka to nie dożywotni wyrok

Według obiegowej opinii sprzedaż mieszkania z hipoteką jest zbyt skomplikowana. Nie należy się jednak od razu zniechęcać. Wystarczy kilka niezbyt skomplikowanych zabiegów, aby dopiąć taką transakcję

Więcej »
Jak skutecznie podzielić wspólną nieruchomość

Jeśli kilka osób jednocześnie jest współwłaścicielami domu lub działki, to każdy z nich ma prawo żądać zniesienia współwłasności i podziału rzeczy. Współwłasność utrudnia zarządzanie, tak więc przepisy ułatwiają jej likwidację.

Czy konieczny jest akt notarialny

Współwłaściciele domu oraz działki chcieliby umownie znieść współwłasność. Czy w takim przypadku muszą sporządzić umowę przed notariuszem? Czy każda umowa znosi współwłasność

Więcej »
Samowolę budowlaną można zalegalizować

Postawiłeś obok domu garaż albo powiększyłeś budynek, w którym mieszkasz o dodatkowe pomieszczenia, ale nie uzyskałeś wcześniej pozwolenia na budowę? Budując dom dokonałeś zmian w projekcie? Oznacza to, że pozwoliłeś sobie na samowolę budowlaną. Bardzo możliwe, że możesz ją zalegalizować, zanim dostaniesz nakaz rozbiórki.

Więcej »
Ustawa deweloperska 2012 - nowe prawa kupujących

Deweloperzy deklarują, że są przygotowani do tego, żeby osobom, z którymi będą podpisywać w poniedziałek umowę, bądź które odwiedzą już w niedzielę ich biura sprzedaży, udostępnić prospekt informacyjny zawierający szczegółowe dane o inwestycji i ...

Więcej »
Warunki uzyskania pozwolenia na budowę

Jakie warunki muszą być spełnione, aby uzyskać pozwolenie na budowę?
Pozwolenie na budowę zostanie wydane wyłącznie, jeśli złożymy stosowny i kompletny wniosek w tej sprawie i dołączymy oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania...

Więcej »
Wszystko o warunkach zabudowy.

Warunki Zabudowy (WZ) – Krok Po Kroku
Co zrobić „krok po kroku”, aby otrzymać Warunki Zabudowy na działkę?
Krok 1 – Czy na swojej działce możesz...

Więcej »

Nasi partnerzy